Aktualności

Kraśnik: Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Data publikacji 08.05.2015

Wyłonieniem reprezentacji ze szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kraśnickiego zakończyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku oraz Gimnazjum w Dzierzkowicach pojadą na kolejny tym razem wojewódzki etap turnieju. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

      Pod czujnym okiem policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Kraśniku odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kraśnickiego. Eliminacje odbyły się już po raz kolejny w Gimnazjum nr 3 w Kraśniku.

      Młodzież rywalizowała w trzech konkurencjach turniejowych. Podstawowym kryterium był test z zakresu zasad ruchu drogowego, kolejną konkurencją było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i ostatnim etapem eliminacji, była sprawnościowa jazda na rowerze po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy tak w zakresie ruchu drogowego, a także udzielania pierwszej pomocy. Bardzo dobrze również pokonywali tor przeszkód. Podliczenie punktacji uzyskanej w tych trzech sprawdzianach wyłoniło zwycięzców.

      Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku, w kategorii młodzieży gimnazjalnej - reprezentacja Gimnazjum w Dzierzkowicach. Te drużyny pojadą i będą reprezentowały powiat kraśnicki na kolejnym- tym razem wojewódzkim etapie turnieju.

     Drużyny, które zajęły pierwsze 3 miejsca w obu kategoriach wiekowych otrzymały pamiątkowe puchary oraz dyplomy, wszyscy uczestnicy otrzymali podarunki ufundowane przez lokalne samorządy.  Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach.

J.M.

Powrót na górę strony