Aktualności

Ryki: Nieudana kradzież

Data publikacji 08.05.2015

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży alkoholu oraz artykułów spożywczych z jednego z marketów w Dęblinie. Podczas próby ucieczki ze sklepu porzucili skradziony towar. Sprawcy trafili na komendę, a skradziony towar wrócił na półki. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu. Okazali się nimi młodzi mężczyźni w wieku 28 i 29 lat. Jeden z nich pochodzi z Dęblina, natomiast drugi to mieszkaniec woj. mazowieckiego.

       Kradzież miała miejsce w minioną środę przed godz. 19.00 w Dęblinie. Do marketu weszło dwóch mężczyzn. Chodząc pomiędzy półkami wkładali do wózka artykuły spożywcze oraz alkohol. W pewnym momencie chcieli wyjść na zewnątrz. Za złodziejami udali się pracownicy sklepu dzwoniąc na policję. Towar wartości blisko 700 złotych pozostał w koszyku, sprawcy zbiegli. Oficer dyżurny natychmiast na wskazane miejsce skierował policjantów.

       Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności zatrzymali dwóch sprawców. Okazali się nimi młodzi mężczyźni w wieku 28 i 29 lat. Jeden z nich pochodzi z Dęblina, natomiast drugi to mieszkaniec woj. mazowieckiego. Mężczyźni w przeszłości byli już karani. Sprawcy trafili na komendę a skradziony towar wrócił na półki. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z kodeksem karnym usiłowanie kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

J.W.

Powrót na górę strony