Aktualności

Ryki: Zderzenie ciężarówek

Data publikacji 07.05.2015

Policjanci z Ryk wyjaśniają okoliczności dzisiejszej kolizji drogowej, która miała miejsce w Moszczance na drodze krajowej K-17.Kierujący ciężarówką 55-latek wjechał w inną ciężarówkę. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca, 55-letni obywatel Ukrainy kierował pojazdem pod wpływem alkoholu.

        Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 8.30 w miejscowości Moszczanka na trasie krajowej K-17. Dyżurny ryckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Natychmiast na miejsce udali się policjanci. Na miejscu ustalili, że 55-letni obywatel Ukrainy, kierujący samochodem ciężarowym , w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechał na tył innej ciężarówki. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

       Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników tego zdarzenia drogowego okazało się, że sprawca kolizji poruszał się pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. Przez kilka godzin na drodze krajowej odbywał się ruch wahadłowy.  

       Teraz 55-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Zostało mu także zatrzymane prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem wykroczeń kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

J.W.

Powrót na górę strony