Aktualności

Biłgoraj: Kilkakrotnie ugodził nożem swojego wuja.

Data publikacji 07.05.2015

29-letni mieszkaniec gminy Obsza trafił od policyjnej celi, krótko po tym jak kilkakrotnie ugodził nożem 45-letniego wuja. Mężczyzna był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Pierwszej pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu udzielili policjanci, zakładając opatrunki uciskowe jeszcze przed przybyciem karetki. Śledztwo w tej sprawie prowadzi biłgorajska prokuratura.

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w gminie Obsza. Jak wynika z pierwszych ustaleń funkcjonariuszy do mieszkania należącego do 45-latka przyjechał pijany bratanek, który próbował bez pozwolenia wejść do środka. Kiedy pomimo sprzeciwu domowników  znalazł się wewnątrz, pomiędzy mężczyznami doszło do kłótni, podczas której 29-latek wyjął z kieszeni scyzoryk, którym ugodził kilkakrotnie mężczyznę. Zadając mu ciosy nożem, napastnik odgrażał się, że go zabije.  Widząc zajście żona pokrzywdzonego próbowała odciągnąć agresywnego 29-latka, który po chwili oddalił się z mieszkania. 

Krótko po tym na miejscu pojawili się wezwani policjanci, którzy niezwłocznie udzielili pomocy medycznej pokrzywdzonemu, zakładając opatrunki uciskowe na  rany. Karetka pogotowia zabrała 45-letniego mężczyznę do szpitala z ranami, które stanowiła zagrożenie dla jego życia. W tym czasie kolejni funkcjonariusze dokonywali penetracji terenu za sprawcą. Po kilkunastu minutach został zatrzymany w pobliskiej miejscowości.  W chwili zatrzymania w organizmie miał blisko 2 promile. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratury. Jak ustalili policjanci powodem zajścia mogły być trwające nieporozumienia rodzinne.

    

M.W.

Powrót na górę strony