Aktualności

Łęczna: Zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie.

Data publikacji 06.05.2015

Wczoraj łęczyńscy policjanci zostali poinformowani o ujęciu przez świadka zdarzenia mężczyzny, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu. Jak ustalili mundurowi kierujący volkswagenem passatem miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 12.15 w miejscowości Rogóźno. Dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie o ujęciu przez obywatela, nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zostali skierowani policjanci z łęczyńskiej drogówki.

Jak się okazało jeden z użytkowników dróg zauważył, że kierujący pojazdem marki Volkswagen Passat wykonuje podejrzane manewry. Jechała za nim  by uniemożliwiać mu dalsza jazdę. Siedzący za kierownicą passata jechał z dużą prędkością. Stanowił zagrożenie dla siebie i innych.  Dlatego w momencie gdy zatrzymał pojazd świadek bez chwili wahania zareagował . Zabrał kluczyki z samochodu uniemożliwiając mu dalszą jazdę.  Następnie o całym zdarzeniu poinformował funkcjonariuszy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego passatem. Okazało się, że 47-letni mieszkaniec gm. Uścimów miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponadto w swoim samochodzie przewoził pasażerkę, którą podczas podróży zabrał na tak zwaną ”okazję”.

Wkrótce kierowca za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

G.M.

Powrót na górę strony