Biała Podl: Kontrabanda zdjęta z rynku. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Biała Podl: Kontrabanda zdjęta z rynku.

Data publikacji 05.05.2015

Ponad 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci z Białej Podlaskiej. Kontrabanda ukryta była na poddaszu kamienicy w centrum miasta. Zarzuty przestępstwa akcyzowego usłyszał 31-letni bialczanin, który był już wcześniej karany za wykroczenia akcyzowe.

Wczoraj policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu uzyskali informację, że w kamienicy przy ul. Wąskiej mogą znajdować się znaczne ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Informacje potwierdziło przeprowadzone przeszukanie. W pomieszczeniu gospodarczym na poddaszu kamienicy funkcjonariusze ujawnili ponad 1100 paczek papierosów różnych marek. W momencie kiedy policjanci weszli do pomieszczenia, znajdował się tam 31-letni bialczanin, który przeliczał posiadane papierosy. Mężczyzna był wcześniej notowany za wykroczenie skarbowe.

Po przedstawienia zarzutów posiadania wyrobów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, policjanci zabezpieczyli od 31-latka na poczet grożącej kary pieniądze w kwocie 800 zł.

Z uzyskanych przez kryminalnych informacji wynika, że kontrabanda miała być przeznaczona do detalicznej sprzedaży na bialskich targowiskach. W przypadku wprowadzenia do obrotu takiej ilości papierosów Skarb Państwa straciłby blisko 18 tys. zł.