Aktualności

Biłgoraj: Zatrzymani za rozbój na 28-latku

Data publikacji 05.05.2015

Krótko po zdarzeniu, w ręce policjantów z Biłgoraja trafili dwaj sprawcy rozboju. Mężczyźni w wieku 35 i 24 lat pobili 28-letniego kolegę, po czym zabrali mu 2 telefony, portfel z dokumentami oraz kurtkę. Mężczyzna z obrażeniami twarzy został przewieziony przez policjantów do szpitala. Sprawcami okazali się jego koledzy, z którymi chwilę wcześniej spożywał alkohol. Utracone w wyniku przestępstwa przedmioty zostały ujawnione przez psa tropiącego, w jednym z pobliskich śmietników.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu 28-letniego mieszkańca Biłgoraja. Z ich ustaleń wynikało, że sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefony komórkowe, portfel oraz kurtkę. Chwilę wcześniej 28-latek spożywał alkohol wraz z kolegami na terenie miasta Biłgoraja. Podczas libacji, doszło pomiędzy nimi do kłótni, po czym jeden z kompanów zadał kilka ciosów w twarz koledze. Krótko po zdarzeniu policjanci ogniwa patrolowo - interwencyjnego zatrzymali dwóch sprawców, którzy wpadli nieopodal miejsca przestępstwa. Obaj byli kompletnie pijani. Byli to 35-latek, który w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu, oraz jego młodszy kolega mający blisko 2 promile. Tuż po zgłoszeniu 28-letni pokrzywdzony został przewieziony przez policjantów do szpitala z uwagi na obrażenia twarzy.

Zatrzymani mężczyźni nie posiadali przy sobie rzeczy skradzionych pokrzywdzonemu. Podczas oględzin miejsca zdarzenia na ulicy Polnej, funkcjonariusze wykorzystali psa tropiącego, w celu ujawnienia utraconych w rozboju rzeczy. Czworonożny funkcjonariusz szybko doprowadził do pojemnika na śmieci, w którym ujawniono 2 telefony komórkowe oraz portfel należący do pokrzywdzonego. Policjanci ponadto zabezpieczyli monitoring. W związku z tą sprawą obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do dalszych czynności procesowych.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

M.W.


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.96 MB)

Powrót na górę strony