Lublin: Bez chwili wahania zareagował. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: Bez chwili wahania zareagował.

Data publikacji 04.05.2015

Policjant po służbie wspólnie ze świadkiem zdarzenia i pokrzywdzonym zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej. Zatrzymany to 28 letni mieszkaniec Lublina. Podejrzany dzisiaj doprowadzony został do Prokuratury. Za swój czyn odpowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy. Grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w okolicach przystanku przy ul. Zana w Lublinie. 22 –letni mężczyzna czekał na przyjazd autobusu. Miał przy sobie reklamówkę z zakupami, dość wartościowymi. Kilkanaście minut wcześniej wydał ponad 1000 zł w jednym z pobliskich marketów. W pewnym momencie podszedł do niego  nieznajomy. Siłą wyrwał mu siatkę i ruszył do ucieczki. Pokrzywdzony oraz przypadkowy świadek zdarzenia ruszyli za nim w pogoń. W tym momencie obok przejeżdżał wracający ze służby policjant ruchu drogowego KMP. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, udzielając mężczyznom pomocy. Obezwładnił napastnika, który przez czas był agresywny. Sprawca groził zarówno policjantowi jak i pokrzywdzonemu.

Chwilę później na miejsce wezwany został patrol Policji. Napastnikiem okazał się 28 letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Będzie odpowiadał za kradzież rozbójnicza oraz groźby karalne. Dzisiaj podejrzany doprowadzony został do prokuratury. Ponieważ w przeszłości 28 latek wchodził już w konflikt z prawem teraz za swój czyny odpowiadał będzie w warunkach tzw. recydywy. Grozić mu może do 15 lat pozbawienia wolności.

R.L.R.