Aktualności

Biała Podlaska: Po alkoholu i bez prawa jazdy, czyli holowanie w wykonaniu 50-latków.

Data publikacji 04.05.2015

Policjanci z Terespola zatrzymali do kontroli VW Passata, który holował drugi, taki sam pojazd. Wynik kontroli zdziwił doświadczonych funkcjonariuszy. Obaj kierowcy byli nietrzeźwi i obaj kierowali autami bez uprawnień. Jeden utracił je za przekroczenie punktów karnych, a drugi za jazdę po alkoholu.

     Informację o samochodzie, którego kierowca może być nietrzeźwy policjanci dostali od anonimowej osoby. Na miejsce wysłany został patrol prewencji z Komisariatu Policji w Terespolu.

     Policjanci w trakcie penetracji miejscowości trafili na VW passata, który holował inny pojazd tej samej marki. W trakcie kontroli okazało się, że 59-letni kierowca auta holującego, mieszkaniec gminy Piszczac,  ma w organizmie 0,24 promila alkoholu, a więc odpowie za wykroczenie kierowania pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto 59-latek kieruje bez uprawnień, ponieważ prawo jazdy zostało mu zabrane za przekroczenie limitu punktów.

    Jeszcze ciekawsze były wyniki kontroli drugiego kierowcy. 54-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. On również jechał bez uprawnień, ale stracił je właśnie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Samochód holowany nie miał natomiast aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia OC.  Mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznych w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenia związane ze stanem samochodu.
JJ.

 

Powrót na górę strony