Aktualności

Ryki: Uparty rowerzysta

Data publikacji 03.05.2015

Pomimo sądowego zakazu jazdy rowerem 62 – letni mieszkaniec gm. Kłoczew, znów to zrobił. Tak jak poprzednio był pijany. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponownie za swój czyn odpowie przed sądem. Tym razem grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności za złamanie sądowego zakazu.

       Do zdarzenia doszło wczoraj po godz. 18.00. W ten wolny słoneczny dzień dzielnicowi z ryckiej komendy patrolowali miejscowości w gminie Kłoczew. Ich głównym celem było bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach powiatu. Zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że mógł być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna swoim zachowaniem mógł stworzyć zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Po kilkunastu metrach został zatrzymany. Okazał się nim znany policjantom 62-latek z gminy Kłoczew.

        Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości cyklisty. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się także, że 62-latek posiada sądowny zakaz kierowania rowerami. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

       Nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego - dla nas, naszych bliskich. Reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Ponadto apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o używanie elementów odblaskowych, ponieważ osoba widoczna to osoba bezpieczna.

J.W.

Powrót na górę strony