Aktualności

Opole Lubelskie: Przedszkolaki w opolskiej komendzie.

Data publikacji 30.04.2015

Grupę 70 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego w Opolu Lubelskim gościł dzisiaj w swoim gabinecie komendant opolskiej jednostki - mł. insp. Krzysztof Oszust. Młodzi goście przez chwilę mogli pokierować jednostką z fotela szefa opolskich funkcjonariuszy.

W trakcie dzisiejszego spotkania,  oprócz wizyty w gabinecie komendanta, przedszkolaki  mogły zapoznać się z pracą opolskich policjantów. Miały okazję zobaczyć jak wygląda służba na stanowisku dyżurnego, sprawdziły jak działa urządzenie do badania stanu trzeźwości oraz obejrzeli  policyjne radiowozy.  Przedszkolaki  ponadto zwiedziły pokój technika kryminalistyki, gdzie z chęcią podały się daktyloskopii.  

Stróże prawa przypomnieli miłym gościom podstawowe zasady, jakich należy przestrzegać by być bezpiecznym. Na koniec spotkania dzieci otrzymały pamiątkową kartę daktyloskopijną z odbiciem swojej dłoni. Przedszkolakom bardzo spodobała się dzisiejsza wizyta w opolskiej komendzie miały mnóstwo pytań dotyczących pracy Policji  na które odpowiadali policjanci.

M.G

Powrót na górę strony