Aktualności

Ryki: Policjanci na zakończeniu nauki klas maturalnych.

Data publikacji 24.04.2015

Policjanci z ryckiej komendy uczestniczyli w uroczystym zakończeniu nauki klasy maturalnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie. Prowadzony przedmiot o nazwie „Edukacja Ogólno-policyjna” przybliżał tegorocznym maturzystom pracę Policji.

W uroczystym zakończeniu nauki klasy III Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sobieszynie uczestniczyli ryccy policjanci. Przez ostatnie trzy lata policjanci w ramach przedmiotu „Edukacja ogólno-policyjna” przybliżali codzienna pracę naszej formacji. Mundurowi przybliżali rolę Policji jako instytucji zapewniającej bezpieczeństwo powiatu, województwa, kraju Uświadamiali także młodym ludziom zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się w dorosłym życiu.

W imieniu ryckich funkcjonariuszy głos zabrał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rykach podinsp. Mariusz Woźniak, który życzył uczniom sukcesów w dorosłym życiu. Dyrekcja szkoły, w imieniu swoim oraz całego grona pedagogicznego, podziękowała Komendantowi za dotychczasową współpracę oraz trud włożony w kształtowanie charakterów młodych ludzi, uczniów tej szkoły.

J.W.

Powrót na górę strony