Aktualności

Opole Lub: Zatrzymany na kłusownictwie.

Data publikacji 22.04.2015

Za kłusownictwo odpowie 72 letni mieszkaniec gm. Wilków, który wczoraj w godzinach popołudniowych na rzece Wiśle przy użyciu sieci rybackich dokonał połowu ryb. Policjanci zabezpieczyli od niego sieć rybacką oraz drewnianą łódkę. Mężczyzna był trzeźwy, usłyszał zarzut nielegalnego połowu ryb przy użyciu narzędzi rybackich, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach popołudniowych w m-ści Kępa Chotecka gm. Wilków. Policjanci Wydziału Kryminalnego podczas patrolu rejonu rzeki Wisły zauważyli mężczyznę, który przy użyciu łódki w odnodze rzeki Wisły zastawia sieci rybackie. Sprawcą okazał się 72 letni mieszkaniec gm. Wilków. Mężczyzna był trzeźwy, zabezpieczono od niego sieć oraz drewniana łódkę.  Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci przypominają zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym sąd orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły do popełnienia przestępstwa. Policjanci apelują oraz przypominają mieszkańcom, że zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym nielegalny połów ryb przy użyciu narzędzi rybackich jest przestępstwem, za które sąd dodatkowo orzeka przepadek narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły do jego popełnienia.

 

M.G.

Powrót na górę strony