Aktualności

Opole Lubelskie :Konkurs wiedzy prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Data publikacji 21.04.2015

Wczoraj na terenie gm. Józefów nad Wisłą oraz w gminie Łaziska opolscy policjanci przeprowadzili kolejną edycję konkursu wiedzy prewencyjnej pod hasłem „Jestem bezpieczny” W szranki stanęło tego dnia łącznie 8 zespołów uczniów szkół podstawowych. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się po zdobyciu największej ilości punktów: Szkoła Podstawowa w Kamieniu oraz Zespół Szkół w Józefowie nad Wisłą.

Celem zorganizowanego przedsięwzięcia jest promowanie wśród młodzieży szkolnej bezpiecznych postaw oraz wiedzy na temat zagrożeń jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu oraz wskazanie na sposoby ich unikania. Konkurs obejmuje zagadnienia dotyczące między innymi problematyki alkoholizmu i narkomanii, zasad udzielania pierwszej pomocy oraz znajomości numerów alarmowych.

Konkurs „Jestem Bezpieczny” wspierany jest przez Starostwo Powiatowe, Samorządy Miejskie i Gminne jak również przez instytucje działające w powiecie, dla których celem jest propagowanie wzorców bezpiecznych zachowań.

Kolejna edycja konkursu spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród  młodzieży  szkolnej, policjanci otrzymali wiele cennych uwag i wskazówek które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo w omawianej problematyce.

M.G.

 

Powrót na górę strony