Aktualności

Ryki: Policjanci odnaleźli 62-latka, który w letnim ubraniu opuścił dom pomocy

Data publikacji 20.04.2015

W niespełna godzinę od zgłoszenia policjanci z ryckiej komendy odnaleźli 62-latka, który oddalił się z domu pomocy. Mężczyzna wyszedł na dwór ubrany tylko w letnią odzież i klapki. Na szczęście policyjny patrol jeszcze przed zapadnięciem zmroku zauważył zaginionego. 62-latek cały i zdrowy został odwieziony do placówki, w której przebywał.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek  popołudniu.  Policjanci otrzymali informację, że z Domu Pomocy Społecznej wyszedł jeden z pensjonariuszy. Na zewnątrz było zimno, a 62-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego był w letnim ubraniu.

Po otrzymanym zgłoszeniu, funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. W działaniach brało udział  kilkunastu policjantów. Zaczynało się ściemniać, co utrudniało warunki poszukiwań zaginionego. Na szczęście mężczyzna został odnaleziony zanim zapadł zmrok. Już po kilkudziesięciu minutach został wypatrzony przez mundurowych. Na szczęście okazało się, że 62-latek jest cały i zdrowy. Po udzieleniu pomocy, mężczyzna  wrócił do placówki, w której przebywał.

J.W.

 

Powrót na górę strony