Aktualności

Biłgoraj: Zginął pieszy. Policja apeluje o ostrożność.

Data publikacji 16.04.2015

62-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu na skutek potrącenia przez mercedesa. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Luchów Dolny, na prostym odcinku drogi. Jak wynika z ustaleń policjantów, 20-letni kierujący z gm. Potok Górny był trzeźwy. W chwili obecnej funkcjonariusze pracują nad ustaleniem wszystkich szczegółów i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Wypadek wydarzył się wczoraj około godz. 20.00 w miejscowości Luchów Dolny w gminie Tarnogród. W zdarzeniu uczestniczył pieszy oraz pojazd osobowy marki mercedes. Według wstępnych ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia, na miejscu zginął 62-letni mieszkaniec gm. Tarnogród, potrącony przez samochód kierowany przez 20-latka. Młody mężczyzna był trzeźwy. Wszystkie szczegóły i dokładne okoliczności tragedii są w chwili obecnej tematem ustaleń śledczych. Decyzją Prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium do badań sekcyjnych.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich użytkowników dróg, zarówno pieszych jak i kierujących, o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. To nie pierwsze potrącenie pieszego w ostatnim czasie na drogach powiatu biłgorajskiego. Pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania na drodze i przypominajmy o niej tym samym naszym bliskim, dbając w ten sposób również o ich bezpieczeństwo.

Nie zapominajmy, że w zderzeniu z pojazdem pieszy niejednokrotnie nie ma szans na przeżycie. Nie chroni go nic, kiedy kierującego chroni poduszka powietrzna i pasy bezpieczeństwa.

M.W.

 

Powrót na górę strony