Aktualności

Opole Lubelskie: Dziesięć tysięcy za wolność.

Data publikacji 13.04.2015

W sobotę 45-letni mieszkaniec gm. Opole Lubelskie znieważył funkcjonariuszy podczas interwencji domowej. Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie wykonywania czynności usłyszeli od zatrzymanego propozycję otrzymania 10 000 zł w zamian za odstąpienie od czynności i jego zwolnienie. Mężczyzna odpowie za obietnicę przekupstwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

        W sobotę funkcjonariusze Wydziału Prewencji z Opola Lubelskiego otrzymali zgłoszenie awantury domowej.  Na miejscu awanturujący się mężczyzna znieważył funkcjonariuszy za co został zatrzymany. Policjanci udali się z zatrzymanym do lekarza w celu przebadania mężczyzny czy nie ma przeciwskazań do przebywania w policyjnym areszcie. W trakcie wykonywanych czynności  funkcjonariusze usłyszeli od zatrzymanego propozycję otrzymania  10 000 zł w zamian za odstąpienie od czynności i jego zwolnienie. Teraz  mężczyzna odpowie również za próbę przekupstwa.

       Obecnie czynności w tej sprawie prowadzi prokurator. Mężczyzna odpowie za obiecywanie udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom w zamian za odstąpienie od czynności  oraz za znieważenie funkcjonariuszy na służbie.  Za popełnione czyny kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

E.T.

Powrót na górę strony