Aktualności

Opole Lubelskie: Odpowiedzą za napisy rasistowskie i zniszczenie mienia.

Data publikacji 13.04.2015

W sobotę policjanci w Opolu Lubelskim zatrzymali trzech mężczyzn, którzy umieścili na ścianie budynku napis o treści rasistowskiej. Jeden z zatrzymanych był nietrzeźwy. Sprawcy czynu odpowiedzą za zniszczenie mienia oraz przejawy rasizmu.

     W sobotę ok. godz. 23:00  patrol w Opolu Lubelskim zauważył trzech mężczyzn, którzy na ich widok odrzucili trzymane w rękach przedmioty i zaczęli uciekać.  Po chwili wszyscy zostali zatrzymani. Okazało się, że powodem ich ucieczki było  namalowanie napisu o treści rasistowskiej na ścianie budynku gospodarczego. Swój czyn tłumaczyli faktem, że nie lubią osób narodowości żydowskiej. Ponadto jeden z mężczyzn przyznał się do umieszczania  napisów o podobnej treści na innych budynkach w mieście.  Po przebadaniu na stan trzeźwości okazało się, że jeden z mężczyzn znajduje się pod wpływem alkoholu – 0,7 promila w organizmie.  Sprawcy czynu trafili do policyjnego aresztu.  Zatrzymani to mieszkańcy Poniatowej w wieku od 22 do 24 lat.

     Wszyscy odpowiedzą za zniszczenie mienia w związku z przestępstwem  rasizmu, czyli publicznego znieważenia grupy ludności z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, wyznaniowej.  Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

E.T.

Powrót na górę strony