Aktualności

Opole Lub: Odpowie za czynną napaść na policjantów, groźby karalne oraz zniszczenie mienia.

Data publikacji 11.04.2015

Zarzuty czynnej napaści na policjantów, gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia usłyszał 41 letni mieszkaniec gm. Wilków. Mężczyzna zdemolował pokój mieszkalny oraz kierował groźby pozbawienia życia wobec domowników. Interweniujących policjantów zaatakował trzymaną w rękach łopatą. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przedstawione zarzuty grozi mu kara pozbawienia wolności do lat. 10.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z posesji w gm. Wilków. 22 letnia kobieta prosiła  o pomoc w związku z wdarciem się do jej mieszkania 41 letniego mieszkańca gm. Wilków. Jak ustalili policjanci mężczyzna zdemolował pokój zajmowany przez zgłaszającą zniszczył meble,  sprzęt radiowo telewizyjny oraz powybijał szyby w drzwiach oraz oknach. Ponadto kierował groźby  zabójstwa wobec zgłaszającej oraz jej rodziców. Wartość strat oszacowana przez pokrzywdzonych opiewa na kwotę 2 tysięcy złotych. Agresywny mężczyzna na widok radiowozu policyjnego wpadł w szał, trzymaną w rękach łopatą usiłował zadawać ciosy interweniującym policjantom oraz kierował pod ich adresem groźby zabójstwa. Policjanci obezwładnili mężczyznę który został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał wcześniejsze konflikty z prawem, kilkanaście lat temu odsiadywał wyrok więzienia za zabójstwo.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

M.G.

Powrót na górę strony