Aktualności

Kraśnik: Wypadki na drogach powiatu kraśnickiego.

Data publikacji 04.04.2015

Tragicznie rozpoczął się świąteczny weekend na drogach powiatu kraśnickiego. Tylko w ciągu ostatniej doby doszło do trzech zdarzeń drogowych. Stan dwojga uczestników jest ciężki. Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozsądną jazdę.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku  ustalają okoliczności zdarzenia drogowego  w miejscowości  Polichna Czwarta , który miał miejsce wczoraj o  godzinie  19:00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący samochodem osobowym marki Opel  Vectra, 33- letni mieszkaniec Kraśnika  nie zachował należytej ostrożności, wpadł w poślizg w wyniku czego uderzył w drzewo.  W wyniku zdarzenia w szpitalu  w stanie, w ciężkim stanie przebywa kierujący pojazdem oraz 3-letnie dziecko.

Do następnego zdarzenia doszło w Kraśniku  o godzinie 1 w nocy. Kierujący pojazdem  Ford Focus  na łuku drogi z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem marki Daf. Kierujący pojazdem ciężarowym, obywatel Białorusi , aby uniknąć zderzenia wjechał na pobocze, w wyniku czego jego samochód wraz z naczepą przewrócił się na bok i wjechał do rowu. Kierujący nie doznał obrażeń , był trzeźwy. Mniej szczęścia mieli  jadący fordem. Trafili oni do szpitala na obserwację. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo.

W obu przypadkach  mundurowi zabezpieczyli ślady, trwają czynności  zmierzające do ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności wypadków.

O godzinie 9  na ul. Urzędowskiej w Kraśniku doszło do kolizji drogowej. Kierujący samochodem Fiat  Punto nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  pojazdowi Fiat Stilo w wyniku czego doszło do zderzenia.  Poszkodowana kobieta kierująca Fiatem Stilo trafiła do szpitala.  Na szczęście okazało się, ze nie doznała poważnych obrażeń.

Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę.

SK

Powrót na górę strony