Aktualności

Lublin: Policjant na urlopie zatrzymał nietrzeźwą 33 latkę.

Data publikacji 31.03.2015

Funkcjonariusz z V komisariatu w Lublinie zatrzymał wczoraj nietrzeźwą kierującą. Młoda kobieta kierowała audi mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjant mimo tego, że był na urlopie podjął interwencję uniemożliwiając jej dalszą jazdę. Jak się okazało 33 latka w przeszłości odpowiadała już za jazdę w stanie nietrzeźwości, miała także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13: 30 w Lublinie. Policjant z V komisariatu zauważył idącą chodnikiem młodą kobietę.  Jej chód wyraźnie wskazywał, że znajduję się ona w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusz zdziwił się, kiedy zauważył, że ta wsiada do samochodu i odjeżdża w kierunku Podzamcza.   Policjant mimo tego, że był na urlopie podjął interwencję. Pobiegł do swojego samochodu i ruszył za audi. W okolicy ronda, kiedy samochód zwolnił, mundurowy wybiegł ze swojego pojazdu. Udało mu się otworzyć drzwi od strony kierowcy i wyjąć kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając kobiecie dalszą jazdę.

Jak się okazało za kierownicą audi siedziała 33 letnia kobieta. Pierwsze badanie wykazało, że miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Kierująca nie miała przy sobie także uprawnień do kierowania. Po wytrzeźwieniu 33 latka usłyszy zarzuty. W przeszłości odpowiadała już za jazdę w stanie nietrzeźwości, miała także orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

R.L.R.

Powrót na górę strony