KWP: Policjanci oddali krew - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

KWP: Policjanci oddali krew

Data publikacji 31.03.2015

Policjanci z lubelskiego garnizonu włączyli się do akcji oddawania krwi na rzecz Łukasza, policjanta dąbrowskiej drogówki. Funkcjonariusz w wyniku wypadku podczas realizacji obowiązków służbowych stracił nogę. Mundurowi z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oddali ponad 3 litry krwi.

      Ratować ludzkie zdrowie i życie można na wiele sposobów. Stróże prawa w codziennej służbie, podczas interwencji, narażając własne życie, ratują inne. Oddanie własnej krwi także jest ratowaniem tego, co najcenniejsze. Dlatego policjanci w miarę możliwości chętnie włączają się w tego typu akcje w ciągu roku.

      Tym razem potrzebującym był jeden z nas. Policjant Łukasz Skrzelewski  w wyniku wypadku, który miał miejsce w ubiegłym roku podczas realizacji obowiązków służbowych stracił nogę. Mundurowi z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oddali ponad 3 litry krwi.  Efektem całej zbiórki jest 13,5 litra tego najcenniejszego daru.

      Pamiętajmy! Nasza krew może uratować komuś życie. Miejmy nadzieję, że coroczna akcja i zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.

 

AF.