Aktualności

Tomaszów Lub: Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie.

Data publikacji 28.03.2015

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej oraz Ratownikiem Medycznym spotkali się z dziećmi klas I- VI ze Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej. Tematem spotkania było bezpieczne zachowanie w szkole, w domu i na ulicy.

Dzisiaj na prośbę uczniów Szkoły Podstawowej w Lubyczy Królewskiej zostały zorganizowane niecodzienne zajęcia z udziałem policjantów, strażaków oraz ratownika medycznego. O tym, jak wygląda służba w Policji, czym zajmują się funkcjonariusze poszczególnych wydziałów mogli się dowiedzieć uczniowie klasy od I do VI. Policjanci mówiąc o swojej codziennej służbie uczulali dzieci na różnego rodzaju niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą spotkać się na podwórku, czy też podczas pobytu w szkole lub w domu. Dzieci dowiedziały się też, gdzie mogą szukać pomocy w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa.  Miały okazję zobaczyć jak należy przeprowadzić resuscytację oraz same przeprowadzić ją na fantomie.

Funkcjonariusze apelowali do dzieci o noszenie elementów odblaskowych, które zapewniają lepszą widoczność, a przez to zwiększają ich bezpieczeństwo na drodze.

AG

 

 

Powrót na górę strony