Aktualności

Kraśnik: Wspólne działania Policji i funkcjonariuszy Urzędu Celnego.

Data publikacji 27.03.2015

Policjanci z Kraśnika oraz funkcjonariusz Urzędu Celnego w Lublinie i Zamościu przeprowadzili wczoraj na terenie powiatu działania pod kątem ujawnienia nielegalnych automatów do gier hazardowych. Zabezpieczono łącznie 11 urządzeń o wartości 132.000 zł. Ich właściciel poniesie konsekwencje za złamanie przepisów Kodeksu Karno-Skarbowego.

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą kraśnickiej komendy oraz celnicy z Lublina i Zamościa w trakcie prowadzonych czynności zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych. W trakcie przeprowadzonej akcji funkcjonariusze skontrolowali dwa obiekty, w których stały działające automaty. Zabezpieczono łącznie jedenaście sztuk. Żaden z nich nie miał wymaganego prawem poświadczenia rejestracji. W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że urządzenia te działają na nielegalnym oprogramowaniu i mogły oszukiwać osoby z nich korzystające. Wartość zajętych automatów to 132.000 zł.

W jednym z obiektów już wcześniej zabezpieczano nielegalne urządzenia. Ich właściciel może się spodziewać wymierzenia dotkliwszej kary, gdyż świadomie po raz kolejny łamie przepisy ustawy o grach hazardowych. Za naruszenie  tych przepisów grozi  kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

J.M.

Powrót na górę strony