Aktualności

Ryki: Rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 24.03.2015

Policjanci ryckiej komendy w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych odwiedzili przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola Nr 2 w Rykach. Funkcjonariusze zapoznali najmłodszych z pracą Policji, bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Ważnym elementem było także przypomnienie zasad postępowania z obcymi osobami oraz psami.

Wczoraj policjanci ryckiej komendy odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Rykach. Najmłodsi bardzo czekali na przyjazd mundurowych. W trosce o ich bezpieczeństwo oraz w ramach promocji autorskiej kolorowanki funkcjonariusze zapoznali dzieci z pracą Policji oraz zakresem obowiązków.

Policjanci przypomnieli podstawowe zasady ruchu drogowego, bezpiecznego poruszania się po drogach oraz obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Przypomnieli także zasady postępowania, właściwych postaw i zachowań w kontaktach z osobami obcymi oraz psami. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat poruszanych zagadnień. Dzieciaki chętnie odpowiadały na zdawane pytania.

Na zakończenie spotkania maluchy otrzymały kolorowankę. Obiecały także policjantom, że będą  nosić elementy odblaskowe.

J.W.

Powrót na górę strony