Aktualności

Puławy/Radzyń/Tomaszów Lub.: "Stop agresji na drodze"

Data publikacji 20.03.2015

Wczoraj na terenie powiatu puławskiego, radzyńskiego i tomaszowskiego w ramach akcji „Stop agresji na drodze” policjanci przebadali na zawartość alkoholu niemal 2 tysiące kierujących. 5 z nich jechało na podwójnym gazie. Mundurowi ukarali mandatami 162 osoby. Głównym celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach.

      Wczoraj od rana przeprowadzone zostały działania na terenie trzech powiatów. Policjantów wspierali strażnicy miejscy z Puław i Nałęczowa oraz żołnierze ŻW. . W Piotrowicach 29 letni kierowca BMW miał 0,7 promila alkoholu w organizmie, natomiast w Puławach na ul. Parkowej 58 letni zawodowy kierowca kierował Renaultem mając 2,3 promila alkoholu. Obydwaj panowie stracili prawo jazdy. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

     Podczas jednej z kontroli policjanci zatrzymali rowerzystę, którym okazał się 62- letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica. Mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie 1,7 promila alkoholu.

     Niestety nie zabrakło również kierowców, którzy łamali przepisy ruchu drogowego. Policjanci ukarali mandatami łącznie 162 osoby. Głównym celem akcji jest poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach. Już wkrótce kolejne działania w ramach akcji „Stop agresji na drodze”.

 

 

Powrót na górę strony