Lublin: We trzech zaatakowali bezbronnego 25-latka. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Lublin: We trzech zaatakowali bezbronnego 25-latka.

Data publikacji 20.03.2015

Wczoraj policjanci z KP w Bełżycach zatrzymali trzech sprawców napadu na niepełnosprawnego 25-latka. Mężczyźni w wieku 17-18 lat zażądali pieniędzy oraz usiłowali odebrać przemocą telefon komórkowy. Przy tym bili pokrzywdzonego. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy bezpośrednio po zdarzeniu. Dziś usłyszą zarzuty usiłowania rozboju. Może im grozić do 12 lat więzienia.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.30 w miejscowości Niedrzwica Duża przy ulicy Kolejowej. 25-latek szedł chodnikiem. W pewnym momencie podbiegło do niego trzech nieznanych mu mężczyzn. Sprawcy zażądali od pokrzywdzonego pieniędzy. Gdy im odmówił, jeden z napastników kilkukrotnie odepchnął i uderzył 25-latka w wyniku czego ten upadł na ziemię. Kolejny ze sprawców próbował wyrwać pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Wówczas na miejsce przybiegli pracownicy pobliskich sklepów, którzy nie dopuścili do kradzieży telefonu. Po tym sprawcy uciekli.

Na miejsce bardzo szybko wezwani zostali policjanci z Bełżyc. Funkcjonariusze niedaleko od miejsca napadu zatrzymali sprawców. Okazało się, że są to dwaj 18-latkowie oraz 17-latek - mieszkańcy gmin Niedrzwica Duża i Wilkołaz. Wszyscy trzej trafili do policyjnej celi.

Zatrzymali niebawem zastaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą się tłumaczyć z popełnionego przestępstwa. Może im grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KG