Aktualności

Łęczna: Uczniowie klasy o profilu policyjnym z wizytą w komendzie

Data publikacji 18.03.2015

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odwiedzili uczniowie klasy I o profilu policyjnym. Młodzież zwiedzała budynek komendy, miała okazję zapoznać się ze strukturą jednostki oraz specyfiką zawodu policjanta. Wizyta ta była doskonałą okazją aby skonfrontować swoje wyobrażenia dotyczące pracy policjanta z rzeczywistością.

        Wczoraj z wizytą do łęczyńskiej komendy w ramach zajęć zawodowych przybyli uczniowie klasy I o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Nr 1 w Łęcznej. Informacje dotyczące służby w Policji przekazane przez nauczyciela mogli zweryfikować z rzeczywistością. Młodzież miała okazję zwiedzać budynek komendy i zapoznać się ze strukturą jednostki.

        Po wejściu do komendy uczniowie przyjrzeli się pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli strzelnicę. Tam policjanci opowiadali o podstawowych, ale bardzo ważnych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas posługiwaniu się bronią. Młodzieży m.in. pokazano siłownię gdzie po zakończonej służbie policjanci dbają o swoją sprawność fizyczną.

        Kolejnym punktem wizyty była prelekcja na temat pracy techników kryminalistyki. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali technika, który opowiadał o swojej pracy przedstawiając rodzaje i techniki wykorzystywane podczas zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa. Była tez okazja aby wykonać pamiątkowe odbitki linii papilarnych.

Na koniec spotkania młodzież została zaproszona do gabinetu Komendanta Powiatowego Policji w Łęcznej – insp. Sławomira Zagojskiego. Komendant opowiadał o zawodzie policjanta wskazując, że jest to trudny ale zarazem bardzo ciekawy i satysfakcjonujący zawód.

Po raz pierwszy łęczyńscy policjanci gościli uczniów z klasy o profilu policyjnym wraz z ich opiekunem. Mamy nadzieję, że przekazane podczas spotkania informacje i pokazana od wewnątrz praca policjantów w przyszłości pomoże młodym ludziom i przyczyni się do świadomego wyboru zawodu.

 

Powrót na górę strony