Aktualności

Łęczna: Lekcja o bezpieczeństwie z gimnazjalistami.

Data publikacji 17.03.2015

Łęczyńscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Nr 2 w Jaszczowie. Tematem spotkania była m.in. odpowiedzialność prawna nieletnich, profilaktyka uzależnień, praw człowieka, równego traktowania, a także bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie było również doskonałą okazją do rozmowy na temat właściwego spędzenia Pierwszego Dnia Wiosny.

Dzisiaj łęczyńscy policjanci odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Nr 2 w Jaszczowie. Celem spotkania było przekazanie gimnazjalistom niezbędnej wiedzy dotyczącej odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjanci omówili katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Przybliżono środki wychowawcze jakie może zastosować sąd rodzinny  i nieletnich. Wskazywali kim jest w świetle prawa nieletni, kiedy odpowiada za swoje czyny jako osoba dorosła, co to jest czyn karalny i demoralizacja. Przypominali o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Policjanci wskazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynące z użytkowania komputera i Internetu. Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu.

Podczas spotkania przypomniano gimnazjalistom o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, aby nie stać się sprawcą czy też ofiarą zdarzenia drogowego. Mundurowi wskazywali jak ogromne znaczenie dla widoczności na drodze ma noszenie odblasków i przypominali o obowiązku ich noszenia w sposób widoczny dla kierujących.

Zbliżający się pierwszy dzień kalendarzowej wiosny tradycyjnie obchodzony przez młodzież szkolną jako ,,Dzień Wagarowicza” był również doskonałą okazją do przypomnienia uczniom, że organizowane przez nich w tym dniu inicjatywy, spotkania  i imprezy odbywające się bez zgody i opieki osób dorosłych mogą powodować łamanie prawa oraz narażenie na różnego rodzaju niebezpieczeństwa.

MK

Powrót na górę strony