Aktualności

Ryki: Policjanci zatrzymali dróżnika w związku z tragicznym wypadkiem na torach.

Data publikacji 17.03.2015

Policjanci zatrzymali 47-letniego dróżnika w związku tragicznym wypadkiem kolejowym w Dęblinie. Wczoraj pod kołami pociągu zginęła 16-latka kierująca rowerem. Dróżnik został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rykach. Śledczy ustalają czy 47-latek przyczynił się do wypadku poprzez podniesienie rogatek umożliwiając przejazd oczekujących pojazdów oraz rowerzystce przez tory kolejowe.

        Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 7.30 w Dęblinie na strzeżonym przejeździe kolejowym na drodze wojewódzkiej 801. Czynności w tej sprawie wykonują policjanci z komisariatu w Dęblinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rykach. Obsługa pociągu oraz dróżnik byli trzeźwi. 47-latek może odpowiedzieć za spowodowanie katastrofy w komunikacji za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

        Śledczy ustalają czy 47-latek przyczynił się do wypadku poprzez podniesienie rogatek umożliwiając  przejazd oczekujących pojazdów oraz rowerzystce przez tory kolejowe. 47-latek został zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rykach, która zdecyduje o dalszych czynnościach i zarzutach w tej sprawie.

 

 

 

Powrót na górę strony