Aktualności

Świdnik: Nietrzeźwy motocyklista przewrócił się na drodze.

Data publikacji 16.03.2015

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 31-letni mieszkaniec gm. Trawnik, który kierując motocyklem marki Kawasaki w trakcie manewru zawracania stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się. Mężczyzna z urazem nogi został przetransportowany śmigłowcem ratunkowym do szpitala.

        W miniony weekend policjanci świdnickiej drogówki interweniowali w miejscowości Pełczyn, gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Jak się okazało na miejscu zdarzenia, 31-letni mieszkaniec gm. Trawniki, w trakcie zawracania zbyt gwałtownie wykonując manewr, stracił panowanie nad motocyklem marki Kawasaki i wywrócił się.

        Na miejscu interweniowała załoga lotniczego pogotowia ratunkowego, która przetransportowała rannego mężczyznę z urazem nogi do szpitala. Wcześniej mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

       Urządzenie wskazało ponad 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Na szczęście w tym czasie tą drogą nie przejeżdżał inny pojazd bo skutki tego zdarzenia mogły by być tragiczne.

Posiadane przez 31-latka prawo jazdy zostało zatrzymane. Zgodnie z obowiązującym prawem może mu grozić nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

M.Sz.

Powrót na górę strony