Aktualności

Ryki: Kolorowanka promująca bezpieczne zachowania

Data publikacji 12.03.2015

W ramach edukacji na temat bezpiecznych zachowań oraz w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rykach wraz z przedstawicielami ryckich przedszkoli oraz Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Rykach opracowali kolorowankę, którą wręczali dzisiaj przedszkolakom.

        Dzisiaj policjanci Komendy Powiatowej Policji w Rykach wraz z komendantem nadkom. Markiem Tchórzem odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 5 im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Rykach. Wizyta ta rozpoczęła cykl spotkań w ramach edukacji na temat bezpiecznych zachowań, podczas których najmłodszym będzie wręczana kolorowanka promująca takie zachowania. Kolorowanka opracowana została przez ryckich policjantów, przedstawicieli przedszkoli z terenu miasta Ryki, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach oraz osoby wspierające projekt, dla których ważne jest bezpieczeństwo dzieci.

      W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele placówek zaangażowanych w tworzenie kolorowanki oraz Starosta Rycki, dyrektor SASiP w Rykach, a także rodzice. Stróżów prawa przywitały uśmiechnięte buzie dzieci. Funkcjonariusze przekazywali podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą uchronić maluchy przed różnego rodzaju zagrożeniami. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać w drodze do przedszkola, jak bezpiecznie poruszać się po jezdni, podkreślili ważną rolę elementów odblaskowych i apelowali o ostrożność. Zalecali także ostrożność w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz psami. Dzieci z dużą uwagą słuchały rad policjanta. Najmłodsi wykazali się także dużą wiedzą na temat poruszanych zagadnień uczestnicząc z zorganizowanych konkursach. Część artystyczna przedstawiona przez przedszkolaków z ryckich placówek obejmowała wierszyki oraz piosenki dotyczące bezpiecznych zachowań w życiu codziennym.

      Na zakończenie wręczano przedszkolakom kolorowankę, w której oprócz treści przypominającej o bezpieczeństwie zawarto elementy nawiązujące do naszego regionu.

J.W.

Powrót na górę strony