Aktualności

Kraśnik: Pierwszaki z Gościeradowa z wizytą w KPP Kraśnik

Data publikacji 12.03.2015

Komendę kraśnicką odwiedziła ponad 40 osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gościeradowie. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć z bliska jak pracują funkcjonariusze. Największą frajdą było spotkanie z psem policyjnym i jego przewodnikiem. Dzieci zwiedzały również budynek komendy i zapoznawały z pracą policjantów. Spotkanie było również doskonałą okazją aby zapoznać się z zasadami bezpiecznych zachowań.

         Komendę Powiatową Policji w Kraśniku odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gościeradowie. Dzieci z klas pierwszych miały okazję zapoznania się z pracą policjantów, o której opowiadała im oprowadzająca wycieczkę komisarz Dorota Węcławska-Baran zajmująca się w kraśnickiej komendzie zagadnieniem profilaktyki nieletnich.

         Przewodnik psa służbowego asp. Andrzej Kołtyś ze swoim czworonożnym partnerem Reksem zaprezentowali jak wygląda praca policjanta przewodnika i psa patrolowo-tropiącego. Przewodnik opowiadał do jakiej służby i jakich celów wykorzystywane są nasi czworonożni pomocnicy. Reks zaprezentował elementy tresury, których nauczył się na szkoleniu psów policyjnych. Ten pokaz cieszył się największym zainteresowaniem. Dzieci dowiedziały się również jak bronić się przed atakiem zwierzęcia, poznały pozycję obronną tzw. „żółwia”.

         Podczas zwiedzania budynku komendy dzieci odwiedziły pomieszczenia techników kryminalistyki, dowiedziały się jak się zabezpiecza ślady i pobiera odciski palców. Mali uczniowie przyjrzeli się pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Duże zainteresowanie u zwiedzających wzbudziło wyposażenie tego pomieszczenia. Zaciekawienie wzbudziły także pomieszczenia  policyjnego aresztu i „Niebieski Pokój” z lustrem weneckim, służący do prowadzenia rozmów z takimi maluchami jak one.

        Takie odwiedziny są zawsze najlepszą okazją do przekazania dzieciom przez policjantów wskazówek jak bezpiecznie się zachowywać.

 

J.M.

Powrót na górę strony