Aktualności

Kraśnik: Odważne 15-latki dogoniły złodzieja

Data publikacji 12.03.2015

Policjanci z Kraśnika zatrzymali mężczyznę, który na ulicy wyrwał kobiecie torebkę i zbiegł. W pogoń za złodziejem ruszyły uczennice jednej ze szkół kraśnickich. Odważne dziewczyny pobiegły za uciekającym, który na widok pościgu porzucił skradzioną torebkę, a następnie zmęczony ucieczką usiadł na chodniku. Jedna z dziewczyn, 15 latka z gminy Gościeradów zwróciła zabraną przez złodzieja torebkę okradzionej kobiecie. Sprawca kradzieży był nietrzeźwy, trafił do policyjnego aresztu.

       Wczoraj na ulicy Urzędowskiej w Kraśniku do kobiety idącej obok znajdujących się tam sklepów podbiegł mężczyzna i wyrywał torebkę z ręki. W torebce znajdowały się dokumenty, telefony komórkowe oraz pieniądze. Zaskoczona 66 latka pobiegła za sprawcą jednocześnie krzycząc „łapać złodzieja”.  Z pośród widzących zajście osób najodważniejsze okazały się uczennice jednej ze szkół w Kraśniku. Młode  dziewczyny wracając ze szkoły usłyszały wołanie o pomoc i bez namysłu ruszyły w pogoń za sprawcą. Po około 200 metrach jedna z 15 latek dogoniła sprawcę, który na widok pościgu porzucił torebkę, jak również z powodu zmęczenia zaprzestał dalszej ucieczki. Odważna dziewczyna oddała torebkę poszkodowanej, która po chwili dotarła w miejsce gdzie zmęczony siedział sprawca kradzieży.

        Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 31 letniego mężczyznę. Zatrzymany Rafał B. był nietrzeźwy w wydychanym powietrzu miał ponad 2,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Dziś złoży wyjaśnienia i zostanie doprowadzony do prokuratora. 

 

J.M.

Powrót na górę strony