Aktualności

Tomaszów Lub.: Przemycone papierosy nie trafią na rynek.

Data publikacji 10.03.2015

Blisko 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli w poniedziałek wieczorem tomaszowscy policjanci w jednym z punktów handlowym w Tomaszowie. Nielegalny towar należał do 46-letniego mieszkańca gminy Ulhówek. Mężczyzna stracił już kontrabandę. Za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna.

Poniedziałkowe działania policjantów zostały przeprowadzone wspólnie z funkcjonariuszami zamojskiego Urzędu Celnego w miejscowości Tomaszów lubelski. Posiadana informacja o przechowywaniu kontrabandy okazała się trafna. Funkcjonariusze w wynajmowanym  przez 46-latka niewielkim pustym punkcie handlowym zabezpieczyli blisko 900 paczek pochodzących z przemytu papierosów różnych marek. Z wyjaśnień właściciela kontrabandy wynikało, że skupował on papierosy od nieznanych osób obywatelstwa ukraińskiego i zamierzał odsprzedać je z zyskiem. Wartość rynkowa towaru to około 13  tysięcy złotych. Uszczuplenie należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 14 tys. zł.

Nielegalne wyroby tytoniowe zostały skonfiskowane. Sprawca usłyszy dziś zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Oprócz przepadku towaru, grozi mu jeszcze wysoka grzywna.

A.G.

Powrót na górę strony