Aktualności

Łęczna: Dzieci w komendzie.

Data publikacji 10.03.2015

Komendę Powiatową Policji w Łęcznej odwiedzili uczniowie ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej. Uczniowie klas II mieli okazję zobaczyć z bliska jak pracują funkcjonariusze. Największą frajdą było spotkanie z psem policyjnym i jego przewodnikiem. Dzieci zwiedzały również budynek komendy. Spotkanie było doskonałą okazją aby przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań w sytuacji dnia codziennego.

        Komendę Powiatową Policji w Łęcznej odwiedzili niecodzienni goście. Z wizytą do łęczyńskich policjantów przybyła grupa dzieci ze świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej.

        Na początku wizyty przewodnik psa służbowego opowiedział uczniom klas II jak wygląda praca z czworonożnym funkcjonariuszem. Przewodnik opowiadał do jakiej służby i jakich celów wykorzystywane są nasze czworonożne przyjaciele. Następnie zaprezentował elementy tresury psa policyjnego Pies wykonywał nie tylko słowne, ale i za pomocą gestów komendy które wydawał jego opiekun, co dla dzieci było wielkim zaskoczeniem i radością.

        Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie budynku komendy. Podczas tej niecodziennej wizyty dzieci miały okazję zapoznać się z niełatwą służbą policjantów. Uczniowie przyjrzeli się pracy oficera dyżurnego na stanowisku kierowania. Duże zainteresowanie u zwiedzających wzbudziło wyposażenie tego pomieszczenia. Zaciekawienie na dziecięcych buziach pojawiło się również podczas zwiedzania strzelnicy i pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

       Wizyta dzieci w komendzie była doskonałą okazją, aby przypomnieć zasady bezpiecznych zachowań w sytuacjach dnia codziennego.

M.K.

Powrót na górę strony