Aktualności

Ryki: Cyklista z sądowym zakazem, promilami i narkotykami.

Data publikacji 09.03.2015

Mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu jechał rowerem mając aktualny zakaz kierowania i narkotyki. Nietrzeźwym cyklistą okazał się 27-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje przewinienia.

Do zdarzenia doszło na terenie Dęblina. Policjanci ryckiej drogówki patrolując ulice miasta zauważyli rowerzystę, który przejechał przez przejście dla pieszych. Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać. Początkowo po chodniku, później zjechał na jezdnię. Po kilkusetmetrowym pościgu mundurowi zatrzymali uciekiniera.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 27-letniego cyklisty z województwa mazowieckiego. Okazało się, że mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że posiada zakaz kierowania rowerami. Dodatkowo, policjanci ujawnili przy nim  narkotyki.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie przed sądem za niezastosowanie się do zakazu sądowego, kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie narkotyków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Ponadto apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o używanie elementów odblaskowych, szczególnie teraz gdy zmrok zapad bardzo wcześnie, ponieważ osoba widoczna to osoba bezpieczna.

 

J.W.

Powrót na górę strony