Aktualności

Ryki: Rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 09.03.2015

Policjanci z ryckiej komendy kontynuując cykl spotkań z uczniami odwiedzili Szkołę Podstawową w Rososzy. Na spotkaniu policjanci poruszyli temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i podczas kontaktów z nieznajomymi.

Policjanci ryckiej komendy w piątkowe przedpołudnie odwiedzili uczniów kl. 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Rososzy. Podczas prowadzonej prelekcji funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Ponadto przekazali zasady prawidłowego poruszania się po drogach i chodnikach, podkreślali jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Mundurowi poruszyli także ważny temat ograniczonego zaufania i ostrożności wobec nieznajomych.

Kolejnym tematem było omówienie bezpiecznych zachowań w kontaktach ze zwierzętami. Dzieci uczyły się, jak unikać pogryzienia ze strony agresywnych psów.
Troska o bezpieczeństwo dzieci – to jeden z priorytetów działania policjantów. Mundurowi liczą na to, że ich rady na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Na zakończenie  funkcjonariusze wręczyli upominki  promujące bezpieczne zachowania, które zostały pozyskane dzięki  współpracy oraz  hojności Starostwa Powiatowego w Rykach w ramach akcji „Wróć bezpiecznie do domu”.

J.W.

 

Powrót na górę strony