Aktualności

Ryki: Rozmawiali o cyberprzemocy.

Data publikacji 03.03.2015

Policjanci z Ryk w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych organizują spotkania w szkołach, podczas których propagują zasady bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze na spotkaniu w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rykach poruszyli temat cyberprzemocy i zagrożeń płynących z użytkowania komputera oraz Internetu.

Policjanci z ryckiej komendy  odwiedzili uczniów kl. 5-6 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rykach. Podczas prowadzonej prelekcji funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Wskazali uczniom korzyści jak i zagrożenia płynąc z użytkowania komputera, Internetu oraz telefonów komórkowych. Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących współczesnemu człowiekowi od pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do różnych celów.

Przestrzegali również młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Ponadto zaznaczyli, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna. Policja ma możliwość ustalenia z jakiego komputera lub telefonu wysyłane są wiadomości.

Uczniowie z ciekawością słuchali oraz zadawali pytania. Uzyskane informację pomogą młodym ludziom zrozumieć czyhające na nich zagrożenia oraz w przyszłości nie stać się ofiarami ale przede wszystkim sprawcami cyberprzemocy.

JW

Powrót na górę strony