Aktualności

Opole Lub.: Spotkanie z sołtysami

Data publikacji 28.02.2015

W Urzędzie Gminy w Łaziskach rozpoczęto cykl spotkań z sołtysami powiatu opolskiego mający na celu wypracowanie modelu współpracy Policji z samorządem oraz społecznościami lokalnymi w celu podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców na podległych terenach.

W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Urzędu Gminy w Łaziskach, sołtysi oraz policjanci z KPP w Opolu Lubelskim.  Podczas spotkania poruszano zagadnienia dotyczące m.in. oszustwa na wnuczka,  konieczność odpowiedniego znakowania drzewek aby ustrzec się przed kradzieżą, zwracanie uwagi na osoby które w punktach skupów sprzedają owoce pomimo tego że nie posiadają sadów oraz gospodarstw, spożywania alkoholu w  sklepach oraz w ich obrębie, problem wypalania traw czego konsekwencją jest powiadamianie ARiMR skutkujące przepadkiem dopłat.

Celem przedsięwzięcia jest wykształcenie w mieszkańcach umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych, reagowania i powiadamiania odpowiednich organów o zagrożeniach, a  także zaktywizowanie środowiska sołtysów do współdziałania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w środowisku lokalnym.

Poruszane tematy spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników spotkania, policjanci otrzymali wiele cennych uwag i wskazówek które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

MG

Powrót na górę strony