Aktualności

Ryki: Policjanci przechwycili nielegalny tytoń.

Data publikacji 28.02.2015

Ponad 16 kilogramów tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy wykryli i zabezpieczyli ryccy policjanci. Kontrabanda przechowywana była w samochodzie 22-letniej mieszkanki powiatu lubelskiego. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci z wydziału kryminalnego ryckiej komendy realizując posiadane informacje własne, udali się w rejon trasy krajowej K-17 w Moszczance. W samochodzie 22-letniej mieszkanki powiatu lubelskiego funkcjonariusze znaleźli ponad 16 kilogramów krajanki tytoniowej umieszczonej w paczkach. Uszczuplenie podatku na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na kwotę ponad 11 tysięcy złotych.

Nielegalny towar został zabezpieczony. 22-latka trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty. Przyznała się i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami czyn ten zagrożony jest karą grzywny oraz karą pozbawienia wolności do lat 3.

JW

Powrót na górę strony