Krasnystaw: Gratulacje, za pomoc niesioną innym osobom. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Krasnystaw: Gratulacje, za pomoc niesioną innym osobom.

Data publikacji 27.02.2015

Dziś z rąk Starosty Krasnostawskiego Janusza Szpaka i Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Janusza Wójtowicza dwaj mieszkańcy Krasnegostawu odebrali serdeczne podziękowania i gratulacje. Mężczyźni wykazali się godną naśladowania postawą i pomocą niesioną drugiemu człowiekowi. Interweniowali w sytuacjach zagrożenia dla innych osób.

Dwaj mieszkańcy Krasnegostawu byli dzisiaj honorowymi gośćmi na sesji rady powiatu. Obaj wykazali się wzorową i obywatelską postawą. Za swoje godne naśladowania zachowanie wyróżnieni mężczyźni otrzymali podziękowania od Starosty Krasnostawskiego Janusza Szpaka i Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie mł. insp. Janusza Wójtowicza, który oprócz słów uznania wobec obu mężczyzn przekazał również gratulacje na ręce dyrektora SP ZOZ w Krasnymstawie - przełożonego jednego z mężczyzn. 

Gratulując wyróżnionym mł. insp. Janusz Wójtowicz przypomniał wszystkim zebranym  przebieg tych zdarzeń. Pierwszy z mężczyzn 25 stycznia 2015 roku oczekując w kościele na mszę, był świadkiem jak nietrzeźwy mężczyzna zachowywał się agresywnie w stosunku do duchownego. Widząc sytuację powiadomił policję oraz podjął próbę wyprowadzenia mężczyzny z budynku. Do kolejnego zdarzenia doszło pięć dni później. Kolejny mieszkaniec naszego miasta słysząc wołanie o pomoc oraz widząc uciekającego złodzieja pobiegł za nim oraz odnalazł porzuconą skradzioną torebkę. Torebkę z całą zawartością przekazał właściciele. Rozpoznał również we wskazanym przez policjantów mężczyźnie, napastnika.

Postawa obu mężczyzn, szybka reakcja, chęć niesienia pomocy, przyczyniła się do budowy tak potrzebnego każdemu człowiekowi poczucia bezpieczeństwa.

MS