Hrubieszów: Strażacy ochotnicy sprawcami podpalenia. - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Hrubieszów: Strażacy ochotnicy sprawcami podpalenia.

Data publikacji 25.02.2015

Hrubieszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali trzech mieszkańców gminy Werbkowice, którzy na początku lutego dokonali podpalenia 350 ton słomy o wartości 50 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Usłyszeli już zarzuty zniszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

     Do zdarzenia doszło na początku lutego bieżącego roku. Jak wynikało ze zgłoszenia, na terenie gminy Werbkowice uległa spaleniu sterta 350 ton słomy o wartości 52,5 tys. zł. Z ustaleń wynikało, że przyczyną pożaru mogło być celowe podpalenie. Część słomy była zrolowana, pozostała znajdowała się w kostkach. Na miejsce zdarzenia przybyła Straż Pożarna  z Hrubieszowa i Werbkowic, która podjęła akcję gaśniczą.

     Hrubieszowscy kryminalni zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Jak się okazało, to 18, 20 i 21–latek z gm. Werbkowice. Ustalono, że zatrzymani mężczyźni są strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej. Przyznali się do postawionych im zarzutów. Za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

EK.