Aktualności

Ryki: Mandaty ich otrzeźwiły.

Data publikacji 25.02.2015

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych z jednego z marketów w Rykach. Trzej mieszkańcy Ryk towar wzięli z półek po czym, nie zważając na konieczność zapłaty, wyszli ze sklepu. Zostali zatrzymani i trafili na komendę. Pięćsetzłotowe mandaty otrzeźwiły sprawców.

Kradzież miała miejsce wczoraj o godz. 16.20 na ul. Słowackiego w Rykach. Do jednego z marketów na terenie Ryk weszło trzech mężczyzn. Chwilę chodzili pomiędzy półkami, biorąc kilka artykułów spożywczych. Następnie podeszli do regału z alkoholami i wzięli dwie duże butelki wódki. Przeszli obok kasy i wyszli na zewnątrz. Za złodziejami wybiegli pracownicy sklepu dzwoniąc na policję. Oficer dyżurny natychmiast na wskazane miejsce skierował policjantów. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji KPP w Rykach zatrzymali  trzech mężczyzn. Okazali się nimi  mieszkańcy Ryk w wieku 29, 32 i 47 lat, którzy mieli przy sobie  skradzione rzeczy warte ponad 200 złotych. Mężczyźni znani są stróżom prawa, ponieważ byli już karani.

Sprawcy trafili na komendę a skradziony towar wrócił na półki. Mężczyźni przyznali się do kradzieży i każdy z nich został ukarany pięćsetzłotowym mandatem.

J.W.   

Powrót na górę strony