Aktualności

Lublin: Potrącił kobietę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Data publikacji 22.02.2015

46 letni mieszkaniec Lublina potrącił wczoraj 28 letnią kobietę. Do zdarzenia doszło przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zaraz po tym kierujący fordem uciekł z miejsca zdarzenia. O wypadku poinformowali Policję świadkowie zdarzenia. Poszukiwany pojazd odnaleziony został przy ul. Nadbystrzyckiej. 46 letni mężczyzna w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Kierował samochodem mimo obowiązującego go do 2017 roku zakazu prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 19:00  na ul. Kazimierza Wielkiego w Lublinie. Kierujący samochodem m-ki Ford potrącił pieszą.  28 letnia kobieta przechodził przez jezdnię  poza przejściem dla pieszych.  Kierujący fordem uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając rannej pomocy. Świadkowie powiadomili o zdarzeniu Policje i pogotowie.

Za uciekającym pojazdem ruszył jeden ze świadków wypadku.  Kierowca nie reagował,  jechał szybko by zgubić pościg. Poszukiwany pojazd został odnaleziony przy ul. Nadbystrzyckiej. Policjanci ustalili kto kierował samochodem.  Jak się okazało w fordzie, w chwili zdarzenia przebywała także 43- letnia kobieta oraz 9 letnie dziecko.   Mężczyzna, który uciekł z miejsca zdarzenia w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Był już zatrzymywany za jazdę po alkoholu. Ma orzeczone przez sąd zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.  Jeden z nich obowiązuje do listopada 2017 roku.  Za spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

 

R.L.R.

 

Powrót na górę strony