Aktualności

Radzyń Podlaski: Pobili i wywieźli do lasu.

Data publikacji 16.02.2015

Policjanci z Radzynia Podlaskiego zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie i pozbawienia wolności 32-letniego mieszkańca gm. Borki. Mężczyzna wbrew swojej woli został zawieziony do lasu, gdzie sprawcy grozili mu pozbawieniem życia. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała, a także stracił piłę spalinową, portfel wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

        W miniony piątek dyżurny radzyńskiej komendy został telefonicznie poinformowany o popełnieniu przestępstwa na szkodę 32- letniego mieszkańca gminy Borki. Mężczyzna oświadczył, że został wbrew swojej woli zawieziony do lasu i pobity przez 4 sprawców. Ze zgłoszenia pokrzywdzonego wynikało dodatkowo, że mężczyźni grozili mu śmiercią, a także ukradli piłę spalinową i portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 600 złotych. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. 32- latek posiadał widoczne obrażenia ciała i trafił do szpitala.

        W trakcie rozmowy mężczyzna podał personalia sprawców. Wszyscy czterej zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Okazało się, że są to mieszkańcy gminy Kock w wieku 17-59 lat. W chwili zatrzymania mężczyźni tłumaczyli swoje zachowanie jedynie chęcią odzyskania skradzionej jednemu z nich piły spalinowej. Zwrócili również funkcjonariuszom wszystkie skradzione 32- latkowi przedmioty. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

       Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Pozbawienie wolności jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat.

B.S.

Powrót na górę strony