Aktualności

Włodawa: Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku /aktualizacja/.

Data publikacji 16.02.2015

Policjanci ustalili tożsamość ofiary wczorajszego wypadku. Okazało się, że to 78-letni mieszkaniec gm. Cyców. Mężczyzna poruszał się drogą w ciemnym ubraniu bez żadnych elementów odblaskowych.Został potrącony przez kierującego samochodem marki Renault Laguna na drodze krajowej nr 82.

Wczoraj po godz. 21 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego na drodze krajowej nr 82 relacji Włodawa - Lublin. Jak ustalono  na miejscu zdarzenia – 37- latek z  Włodawy kierując samochodem osobowym marki Renault Laguna, jadąc w kierunku Włodawy na prostym odcinku drogi podczas wymijania z innym pojazdem potrącił znajdującego się na jego pasie ruchu pieszego. Kierujący laguną był trzeźwy – w związku z wypadkiem zatrzymano mu uprawnienia do kierowania.  Pieszy to 78-letni mieszkaniec gm. Cyców.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – zachowanie pojazdu w warunkach zimowych lub też na mokrej nawierzchni jest znacznie utrudnione, zaś piesi bez elementów odblaskowych są całkowicie niewidoczni dla kierujących.

Przypominamy, iż piesi poruszający się po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek posiadać elementy odblaskowe – za naruszenie tego obowiązku grozi kara grzywny w wysokości nawet 500 zł.

BSz

Powrót na górę strony