Aktualności

Chełm: Przewozili papierosy bez akcyzy.

Data publikacji 13.02.2015

Ponad 3200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda przewożona była w samochodach przez obywatela Ukrainy i mieszkańca Łodzi. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Mężczyźni jeszcze wczoraj usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

Wczoraj rano policjanci z wydziału ruchu drogowego chełmskiej komendy zatrzymali na ulicy Alei Przyjaźni 26- letniego obywatela Ukrainy. Jak się okazało mężczyzna w samochodzie marki BMW przewoził 1360 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Również wczoraj na ulicy Rampa Brzeska w Chełmie policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą podczas kontroli samochodu marki Skoda Octavia znaleźli w nim papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się,  że jest ich 1890 paczek. Funkcjonariusze ustalili, że należały one do kierującego tym pojazdem 42- letniego mieszkańca Łodzi.

Bezakcyzowe wyroby zostały zabezpieczone. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 50 tysięcy złotych. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1000 złotych i samochód. Obydwaj mężczyźni wczoraj usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

E.C.

Powrót na górę strony