Aktualności

Biała Podl.: Policjanci zatrzymali 59-letniego listonosza.

Data publikacji 10.02.2015

Policjanci zatrzymani listonosza jednego z bialskich urzędów pocztowych. Mężczyzna podejrzany jest o przywłaszczenie sobie znacznej kwoty pieniędzy które miał dostarczyć emerytom i rencistom. Jak się tłumaczył pijany 59-latek, pieniądze zagubił w swoim rejonie służbowym. Pijany listonosz został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie czeka na wytrzeźwienie i zarzuty.

Policjanci ustalili, że 59-latek z Białej Podlaskiej, będący listonoszem w jednym z miejscowych urzędów pocztowych, wczoraj w godzinach porannych pobrał pieniądze z kasy urzędu. Miał je dostarczyć głównie emerytom i rencistom.

W godzinach popołudniowych urząd pocztowy został powiadomiony telefonicznie przez anonimową osobę, że listonosz roznosi pocztę znajdując się w stanie upojenia alkoholowego. Wysłani na miejsce pracownicy potwierdzili ten fakt i dowieźli nietrzeźwego listonosza do placówki. W trakcie rozliczania listonosza okazało się, że nie posiada on pobranych wcześniej pieniędzy. Mężczyzna twierdził, że zgubił je w trakcie roznoszenia poczty w swoim rejonie służbowym, wskazując ulicę, na której mogło to się stać. Relacjonował, że do utraty gotówki mogło dojść, gdy przewrócił się na swoim rowerze.

Wezwani do urzędu policjanci zbadali stan trzeźwości 59-latka. Okazało się, że listonosz ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie.  59-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, gdzie czeka na wytrzeźwienie.

A.K.

Powrót na górę strony