Łuków: Bezakcyzowe wyroby w samochodzie mieszkańca Pruszkowa
Blisko 17 tys. sztuk papierosów bez akcyzy oraz 300 litrów nielegalnego spirytusu ujawnili wczoraj łukowscy policjanci u kierującego fordem galaxy 40-latka. Oszacowano, że łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to kwota ponad 30 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.
Do kontroli doszło w miejscowości Wólka Zastawska. Łukowscy funkcjonariusze z komórki zajmującej się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali kierującego fordem galaxy. Pojazdem kierował 40-letni mieszkaniec Pruszkowa. W wyniku przeprowadzonego w aucie przeszukania policjanci znaleźli bezakcyzowe wyroby: w sumie blisko 17 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz 300 litrów spirytusu.
Bezakcyzowy towar został zabezpieczony, a jego właściciel trafił na komendę. Oszacowano, że łączna wartość uszczuplenia podatku akcyzowego to kwota ponad 30 tys. zł. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za przestępstwo skarbowe grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.
A.K.